,,Krwawa Impra 2024’’ - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Tag img 16.04.2024, 13:42

,,Krwawa Impra 2024’’

W dniu 11 kwietnia 2024 r. już po raz siedemnasty Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi, która odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Uczeń podczas oddawania krwi

Udało nam się utrzymać poziom z lat ubiegłych. W akcji uczestniczyła młodzież, która ukończyła 18 lat. Chęć oddania krwi zgłosiło 39 osób (w tym jeden nauczyciel). Jednak, z różnych względów, nie wszyscy mogli oddać krew.

Ogółem honorowymi dawcami zostały 22 osoby, które w sumie oddały 9,9 litra krwi.

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie byli pod wielkim wrażeniem naszej młodzieży. Podkreślali wysoką kulturę osobistą, dojrzałość i opanowanie. Oznajmili, że bardzo chętnie współpracują z Zespołem Szkół nr 1, dowodem czego jest podziękowanie , które otrzymała szkoła.