Klasa politechniczno-turystyczna - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Klasa politechniczno-turystyczna

Przedmioty rozszerzone:

politechniczna: matematyka, geografia, język angielski

turystyczna: geografia, język angielski, język hiszpański

Nauczane języki: język angielski, język hiszpański
Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, matematyka, geografia, język angielski*

Klasa politechniczno-turystyczna to dobry wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe oraz odkrywanie i poznawanie świata w tym nowych kultur, zwyczajów oraz języków.

Klasa skierowana jest do uczniów zainteresowanych rozwijaniem wiedzy i umiejętności matematycznych oraz doskonaleniem swoich umiejętności językowych, poszerzaniem swoich wiadomości z zakresu geografii Polski i Świata oraz braniem udziału w interesujących wycieczkach po Polsce i Europie. To idealny wybór dla uczniów ciekawych świata, lubiących aktywnie spędzać czas oraz tych, który chcą poznać jak ogromy wpływ na rozwój naszej cywilizacji mają nauki ścisłe i przyrodnicze. To w końcu świetny wybór dla uczniów, którzy chcą otworzyć się na świat i poznając obyczaje i kulturę innych krajów.

Uczniowie będą mieli możliwość szczegółowego poznania krajów hiszpańskiego obszaru językowego, ich historii, kultury, sztuki, geografii, gastronomi, zwyczajów, języka wraz z jego odmianami oraz uczestnictwa w odpłatnych kursach językowych na terenie Hiszpanii.

Nauczanie odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii np. programu GeoGebra, różnych aplikacji takich jak: Quizizz, Kahoot, Plickers, BookCreator. Dzięki podpisanemu porozumieniu szkoły z Politechniką Lubelską, klasa będzie uczestniczyć w wykładach, pokazach i laboratoriach prowadzonych przez wykładowców akademickich w szkole i na uczelni oraz korzystać z zasobów biblioteki uczelnianej. Dodatkowo uczniowie tej klasy będą mieli prowadzone zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne z elementami AI (sztucznej inteligencji). Uczniowie tej klasy mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, sprawdzenia się w licznych konkursach przedmiotowych oraz przy realizacji wielu przedsięwzięć ogólnoszkolnych, takich jak Szkolny Dzień Matematyki, Dzień Ziemi oraz Europejskiego Tygodnia Języków Obcych.

Studia

Uczniowie tej klasy to przyszli studenci bardzo szerokiego i atrakcyjnego zakresu kierunków takich jak: informatyka, finanse i rachunkowość, budownictwo, zarządzanie, ekonomia, matematyka, filologie obce, geografia, turystyka i rekreacja, zarządzanie w hotelarstwie i turystyce, geologia, gospodarka regionalna czy inżynieria na uczelniach technicznych i wiele innych.