data: 19/09/2017
data: 17/09/2017

Dziś są imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima wszystkiego najlepszego!

Szczególne osiągnięcia

Do największych potwierdzonych osiągnięć szkoły w latach 2007-2017 należą:

W każdym roku szkolnym uzyskanie dyplomu Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i uzyskane przez uczniów tytuły laureatów i finalistów olimpiad i konkursów ogólnopolskich.

2017 – uzyskanie Certyfikatu Lubelskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

- 2017 – uzyskanie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie i dołączenie do Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin

- 2017 - uzyskanie przez TEH tytułu „Brązowej Szkoły 2017” w XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw 2017

Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbyła się III Ogólnopolska Konferencja „Ekonomiczna Szkoła Władysława Grabskiego, której mottem przewodnim była „Gospodarka XX-lecia międzywojennego podstawą bytu współczesnego państwa polskiego”. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin i Teresę Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty. Konferencja została wpisana w harmonogram obchodów 700-lecia Miasta Lublina.

Podczas konferencji zostały wygłoszone wykłady, m. in. przez prof. Tomasza Panfila, dr Ilonę Skibińską-Fabrowską oraz pana Grzegorza Miliszkiewicza. Rozstrzygnięte zostały także różnorodne konkursy, uroczyście otworzona została wystawa „Lublin w XX-leciu międzywojennym i jego osiągnięcia gospodarcze”, a także odbyły się wycieczki poprzemysłowym Lublinie.

Imprezą towarzyszącą był Ogólnopolski Zjazd Szkół Grabskiego. Do Lublina przybyły delegacje ze wszystkich szkół w Polsce noszących imię Władysława Grabskiego oraz delegacja z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. J. St. Pasierba jako przedstawiciel szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

- W dniu 12 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Pamięci” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy na kamieniu poświęconej oficerowi Wojska Polskiego Marianowi Jerzemu Kalasiewiczowi zamordowanemu przez NKWD w Bykowni w 1940 roku.

Uroczystość była podsumowaniem całorocznego projektu: „Miejsce pamięci z widokiem na przyszłość” w ramach programu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK:  „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Uroczystość była częścią lubelskich obchodów 76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

- 2016 – uzyskanie przez TEH tytułu „Złotej Szkoły 2016” w XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw 2016

- 2016 – uzyskanie certyfikatu: „Szkoła Innowacji” i  wyróżnienia: „Szkoła – Lider Innowacji”  dla Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie,  certyfikatu: „Dyrektor – Lider Innowacji”,    certyfikatu: „Innowacyjna Inicjatywa” za  projekt „90-lecie Złotego w Szkole Grabskiego”, wyróżnienia w kategorii „Innowacyjna Biblioteka”  oraz certyfikatu w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji"

- 2015 – uzyskanie certyfikatu za realizację projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy promującym przedsiębiorcze postawy u młodzieży

- 2015 – przyznanie Certyfikatu Jakości dla TEH i XV LO które w roku szkolnym 2014/2015 osiągnęły najwyższy poziom spełnienia wymagań w ewaluacji zewnętrznej