19 lipca

Dziś są imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina wszystkiego najlepszego!

Sukcesy uczniów archiwum

2011/2012

Turniej o Puchar JM Rektora UMCS - TENIS STOŁOWY

I MIEJSCE - Kinga Jabłońska z klasy II el
III MIEJSCE - Kamila Kulbaka z klasy II ap
I MIEJSCE - Adrian Łagoźny z klasy II bl

16 marca w ramach Dni Otwartych UMCS odbył się Turniej o Puchar JM Rektora UMCS. Wśród dyscyplin, w których toczyła się rywalizacja był także tenis stołowy. Nasza reprezentacja zanotowała kolejny świetny występ.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS na PREZENTACJĘ o życiu i twórczości Czesława Miłosza

III MIEJSCE - Kinga Brzoskowska z klasy II ap

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Konkursie na prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów w Lublinie.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 24 lutego 2012 roku w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej.

LICEALIADA finał wojewódzki w halowej piłce nożnej chłopców.

ZŁOTY MEDAL - drużyna:Michalak Mateusz - kl. II bt,Misiewicz Maciej - kl. III al, Kursa Rafał - kl. III bl, Augustyniak Łukasz - kl. IV et, Czarnota Bartłomiej - kl. IV et, Mierzwa Paweł - kl. III bl, Gil Marcin - kl. III al, Parada Michał - kl. II al, Grum Marcin - kl. III ct, Błaszczak Jakub - kl. II bl, Kostrzewa Mikołaj - kl. II bl

Dnia 28 lutego w Miejskiej Hali Sportowej MOSiR w Chełmie odbył się finał wojewódzki Licealiady w halowej piłce nożnej chłopców.
Wyniki Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców przedstawiają się następująco:
1 miejsce Lublin - ZS nr 1
2 miejsce Lubartów - ZS Lubartów
3 miejsce Biłgoraj - ZS Biłgoraj
4 miejsce Włodawa
5 i 6 miejsce Tomaszów i Łuków
Opiekunem naszej drużyny jest Robert Podlecki.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY pt."STOP dla raka jelita grubego"

III MIEJSCE - Ewa Dudziak z klasy II el

Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mam Haka na Raka" przez Zespół Szkół nr 5 im.Jana Pawła II w Lublinie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 24.02.2012r. w auli Zespołu Szkół nr 5.

LICEALIADA w Drużynowym Tenisie Stołowym - etap wojewódzki

ZŁOTY MEDAL - Kinga Jabłońska, Kamila Kulbaka, Patrycja Pasicka – rez., Aneta Chodon – rez. i Wioleta Kochańska – rez.

w rozgrywkach rozegranych 23 lutego 2012, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu, sięgnęły po kolejny w tym roku szkolnym złoty medal. Po wygranych z drużynami: ZS nr 2 Ryki, I LO Łuków oraz I LO Ryki nasza szkolna ekipa wywalczyła tytuł mistrzowski i prawo reprezentowania województwa w zawodach ogólnopolskich.

II MIEJSCE - Adrian Łagoźny, Adam Świrgoń i Paweł Michalec

Drużyna w składzie Adrian Łagoźny, Adam Świrgoń i Paweł Michalec zajmujęła II miejsce i uzyskała awans do zawodów szczebla centralnego. W rozgrywkach chłopców uczestniczyło 12 drużyn. Droga do srebrnego medalu naszych chłopaków wyglądała następująco: zwycięstwa z ZS nr 4 Tomaszów Lubelski i RCEZ Biłgoraj oraz porażka w finale z ZSP nr 3 Zamość.
Opiekunem obydwu drużyn jest Piotr Nizioł.

LICEALIADA - rozgrywki drużynowe

ZŁOTY MEDAL Adrian Łagoźny (II bl), Adam Świrgoń (II bl) i Paweł Michalec (III bt).

15 II 2012 w zakończonych rozgrywkach drużynowych w ramach Licealiady powiększyli nasz tegoroczny dorobek medalowy o kolejne dwa „złota” i okazałe puchary!!! Broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej rundzie zmierzyliśmy się z II LO, w trzeciej z III LO, w czwartej z IV LO a w piątej (finał) … oczywiście z V LO. Wśród 20 ekip,
wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem „Podwalaków”.

ZŁOTY MEDAL Kinga Jabłońska (II el), Kamila Kulbaka (II ap), Aneta Chodon (I bl), Wioleta Kochańska (I bl) oraz Patrycja Pasicka (I bt).

20 II 2012 przystąpiły do rywalizacji i wśród 13 drużyn bezapelacyjnie okazały się najlepsze. W kolejnych rundach odprawiały z kwitkiem ekipy: IX LO, XIII LO, V LO oraz PLO im. I. Paderewskiego.

Kinga Jabłońska oprócz sukcesów w sporcie szkolnym osiąga także znakomite wyniki jako zawodniczka KTS Sygnał Lublin. W rozegranych w Radzyniu Podlaskim 18 II 2012 r. Mistrzostwach Województwa Seniorów, Kinga zdobyła 3 medale: 2 złote (gra pojedyncza i podwójna) oraz srebrny w grze mieszanej.

XII LUBELSKI FESTIWAL HERBERTOWSKI - szkolne eliminacje

I MIEJSCE: Agata Kowalska z klasy I fl, II MIEJSCE: Patrycja Paśnik z klasy I bl, III MIEJSCE Aneta Mirosław z klasy I el,

zwyciężyły w szkolnych eliminacjach XII Lubelskiego Festiwalu Herbertowskiego „Miłość w poezji i epistolografii Zbigniewa Herberta” . Wyróżnienie otrzymała Marlena Wołowska z klasy II bt
Inf. A. Golik

II Powiatowy KONKURS WIEDZY o SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

w Europie sztuka i tradycja" - konkurs o zasięgu europejskim
M. Janiec - tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
im. T. Chrościelewskiego
K. Filipiak - tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im T. Chrościelewskiego
P. Nowosielska - tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
im. T. Chrościelewskiego
M. Jakubczak - III miejsce w etapie rejonowym XV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
W. Małachwiejczyk - I miejsce w etapie rejonowym XV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

2005/2006

Jarosław Majewski - finalista etapu centralnego Olimpiady Prawa Człowieka,
Adrian Berej - laureat etapu rejonowego Konkursu Historycznego "Losy oręża i żołnierza polskiego",
Magdalena Mitura - I miejsce w konkursie Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy,