zs1.lublin.pl
WYSZUKAJ:
About us Die Schule О школе
Szczęśliwy numerek na dziś:

28


Kartka z kalendarza


22 listopada



Dziś są imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana wszystkiego najlepszego!

PRAKTYKI W LONDYNIE
PROGRAM SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
„WF z klasą”
Sport Szkolny Lublin
SPORT SZKOLNY

 

Facebook
Na skróty
skrt1 skrt1 skrt1 skrt1
Certyfikaty
Szkoła przedsiębiorczościPN-EN ISO 9001:2001Lider innowacjiŚpiewająca PolskaJesienny Konkurs Poezji Śpiewanej Stowarzyszenie Przyjaciół GrabskiegoJubileusz 60-leciaTEH - „Złota Szkoła 2015”.Dąb Pamięci
Sukcesy uczniów

 


w roku szkolnym 2016/2017

 

Uczennica Sylwia Mróz z klasy IV ct została finalistką II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich - opiekun Dorota Kozicka

 

Uczeń Maciej Klepacki z klasy IVet zajął I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Kresy. Korzenie polskiej kultury” - opiekun Zofia Kukiełka

 

Uczennica Paulina Drąg z klasy I dl brała udział w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd - opiekun Rafał Pydyś

 

Uczennica Magdalena Welc z klasy III dl zajęła I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - opiekun Iwona Smyk

 

Uczennica Weronika Mroczek z klasy II at zajęła III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i Ja” – kategoria Komiks - opiekun Dorota Jakima

 

Uczennica Alicja Gromuł z klasy I dl zajęła II miejsce w II Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie kolędowanie” - opiekun Iwona Smyk

 

 


w roku szkolnym 2015/2016

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE


Uczniowie: Milena Sobieraj z klasy 3gt, Eryk Hałas z klasy 2gt, Aleksandra Hołysz z klasy 3gt, Przemysław Koma z klasy 2gt, Magdalena Budzyńska z klasy 2gt, Justyna Żywot z klasy 2gt, Agnieszka Augustyniak z klasy 4ct, Julita Gołacka z klasy 4ct, Anita Musiej z klasy 4ct, Martyna Bochra z klasy 4ct, Sandra Krusińska z klasy 2bt, Iwona Bednarczyk z klasy 2bt, Karolina Kuzdralińska z klasy 2bt i Paulina Piasecka z klasy 2bt uzyskali tytuł finalisty w Olimpiadzie Wiedzy o Bankach - opiekunowie: Dorota Kozicka, Monika Banasiewicz, Marta Berbeć, Ewa Orzeł

 

Uczennica Paulina Urbankiewicz a klasy 2 ct uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości - opiekun Maria Buchajczyk

 

Uczeń Bartłomiej Cioczek z klasy 2ct uzyskał tytuł finalisty w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich - opiekun Dorota Kozicka

 

Uczennica Alicja Władysiuk z klasy 4gt zajęła II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie "Normalizacja i ja" - opiekun Dorota Jakima

 

Uczeń Michał Pacek z klasy 4gt zajął III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie "Normalizacja i ja" - opiekun Dorota Jakima

 

Uczniowie:  Maciej Jóźwik, Karolina Gnyp, Karol Cheda, Katarzyna Sobczak z kl. II ct zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Los! Wir fahren nach Nassau…" - opiekun Anna Dymel

 

Uczniowie Przemysław Koma i Dawid Lipski z klasy 2gt zajęli I miejsce w konkursie „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko - obrońca prawdy o człowieku” - opiekun s. Barbara Kacprzak


 

Uczniowie: Łukasz Łukasik z klasy 3et i Kamil Wójcik z klasy 4et zajęli II miejsce w konkursie „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko - obrońca prawdy o człowieku” - opiekun s. Barbara Kacprzak

 

Uczeń Piotr Apostel z klasy 3et zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” - opiekun s. Barbara Kacprzak

 

Uczeń Damian Antoń z klasy 3dl zajął II miejsce w VI Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej "Na Strunach Poezji" – opiekun Iwona Smyk

 

Uczennica Małgorzata Oleszczuk z klasy 3dl zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Estradowej

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE I MIEJSKIE

 

Uczennica Michalina Wereska z klasy 4 ct zajęła I miejsce w Wojewódzkim konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  - opiekunowie Maria Mosoń i Dorota Kozicka

 

Uczennica Martyna Bochra z klasy 4 ct zajęła III miejsce w Wojewódzkim konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  - opiekunowie Maria Mosoń i Dorota Kozicka

 

Uczniowie: Łukasz Małek, Sebastian Wójcik, Patryk Jaszczuk z klasy 2ct zajęli III miejsce w Lubelskim Konkursie Statystyczno - Demograficznym Sigma Kwadrat - opiekun Beata Makuch

 

Uczniowie: Jolanta Kulik z klasy 3ct, Wojciech Błaszczak z klasy 3ct, Paulina Urbankiewicz z klasy 2ct zajęli 1 miejsce w konkursie "Wkręć się w ekonomiczny konkurs UMCS " - opiekunowie Beata Makuch i Małgorzata Biernacka

 

Uczniowie: Jarosław Danielak, Mateusz Wtykło, Rafał Grzywa z klasy 4et zajęli II miejsce w Regionalnym Konkursie The Faces of America - opiekun Krzysztof Zając

 

Uczennica Julita Romanek z klasy 2 dl zajęła II miejsce w XIV Wojewódzkim festiwalu piosenki angielskiej - opiekun Krzysztof Zając

 

Uczennice klasy 2dl: Aleksandra Gąsiorowska, Kinga Mitrut, Magdalena Szabat, Magdalena Welc zajęły 1 miejsce w Grze miejskiej tropem Unii Lubelskiej - opiekun Robert Giergisiewicz

 

Uczennica klasy 2cl Magda Głos zajęła I miejsce, Joanna Witkowska z klasy 1 cl, zajęła II miejsce, a uczeń Damian Dulowski z 2cl zajął II miejsce w konkursie: „Losy moich przodków na tle losów ojczyzny i miejscowości w której mieszkam” – opiekunowie: Zofia Kukiełka i Antonina Telicka-Bonecka

 


w roku szkolnym 2014/2015

 

Wrzesień

W dniach 11 - 13 września 2014 r. w Gdyni uczniowie szkoły Dawid Antończak i Dawid Kurant z klasy 2 et uczestniczyli w Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". W ramach Festiwalu odbywał się konkurs  filmowy "Młodzi dla Historii", do którego zostało zgłoszonych 25 filmów. W konkursie brał udział film naszych uczniów pt. "Nasze Monte Cassino", który został nagrodzony wyróżnieniem (przyznano: 1 nagroda główna i trzy równorzędne wyróżnienia). A oto fragment werdyktu jury "... Nagroda została przyznana za ciekawe użycie różnorodnych materiałów, zdjęć, archiwaliów i innych wpływających na bardzo ciekawą formę obrazu, a także za świadome uczestniczenie w miejscu ważnego wydarzenia historycznego."

Film powstał dzięki współpracy szkoły z lubelską Fundacją Niepodległości i Grupą Edukacji Historycznej.

Podczas uroczystej gali naszym uczniom nagrodę wręczała Lidia Lwow - żołnierz 5 Brygady Wileńskiej AK mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" oraz prof. Krzysztof Szwagrzyk, kierujący pracami ekshumacyjnymi m.in. w Kwaterze na Łączce na warszawskich Powązkach. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniach z kombatantami oraz warsztatach filmowych, prowadzonych przez profesjonalistów.

 

Listopad

28 X 2014 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęły:  Michalina Wereska  z klasy IIIct Technikum Ekonomiczno-Handlowegoi Weronika Różycka z klasy II el XV Liceum Ogólnokształcącego. Gratulacje!

 

Uczennica klasy 2gt – Aleksandra Hołysz zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Radość życia”. Do ścisłego finału, który odbył się 21.11.2014 r. w Łodzi jury zakwalifikowało 52 zdjęcia 34 uczestników z całej Polski.

 

Dnia 17.11.2014 r. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Bankach. Troje uczniów naszej szkoły: Paweł Korębski kl. 4 ct, Filip Sierzputowski kl. 3 ct  i Angelika Woźniak kl. 4 ct zakwalifikowało się do eliminacji okręgowych.

 

Grudzień

W diecezjalnym konkursie „Bł. Edmund Bojanowski  Serdecznie Dobry Człowiek, Przyjaciel Dzieci i Młodzieży” sukces odniosło 16 uczniów naszej szkoły.

W kategorii plastycznej Grande Prix  Magdalena Bourdo (kl. 2 dl), 1miejsce: Agata Lis  i Aleksandra Gzik (kl. 3dl),  2 miejsce: Kamila Zapał (kl. 3dl) i Paulina Syroka (kl. 2 dl), 3 miejsce: Emilia Rząd (1 gt) i Anna Gospodarek (kl. 3dl), wyróżnienie: Arkadiusz Kornacki (kl. 1fl)

W konkursie wiedzy - 3 miejsce Adrian Karczewski (1gt). W konkursie multimedialnym 3 miejsce Sebastian Mirosław (kl. 2 et).

 

Styczeń

Uczennice: Anna Bawolska z klasy IV ct, Ewelina Fabian  z klasy III bl oraz Magdalena Chróścik  z klasy I El zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

Luty

W Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie odbył XI Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera”. W kategorii Liceum: I miejsce zajął Piotr Pietraś z  klasy 1al zaś w kategorii Technikum: wyróżnienie otrzymał Sebastian Rudnik z kl. 2et .

 

Anna Zakrzewska uczennica klasy 3 gt zdobyła I miejsce w kategorii grafika w III Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja” organizowanym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Temat wiodący brzmiał: „Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier”. „Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich - Jak normy mogą pomóc?”. Organizatorem konkursu był Polski Komitet Normalizacyjny, a patronem honorowym m. in. Minister Edukacji Narodowej.

 

Marzec

Troje uczniów Technikum Ekonomiczno-Handlowego: Angelika Woźniak - klasa IV ct; Paweł Korębski - klasa IV ct; Filip Sierzputowski - klasa III ct uczestniczyło w etapie centralnym III Olimpiady Wiedzy o Bankach i uzyskali tytuł finalisty. Uczniowie ci są zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych z wynikiem 100%.

W IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” uczeń  klasy 1 ft – Adrian Perec otrzymał wyróżnienie.

W Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych - Debiuty zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie a do grona finalistów zakwalifikowali się: Paulina Sulowska- kl. I dl oraz Zespół 5:42 w składzie – Łukasz Kukiełka, Marcin Pasternak oraz Mikołaj Kołodziejczyk

 

Kwiecień

W II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce  i Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego I miejsce zajęła Angelika Woźniak z klasy IVct.

W VIII Przeglądzie Poezji Śpiewanej Burs, Internatów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Lubelskiego im. Marka Grechuty w Zamościu zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy II dl – I miejsce zdobył Damian Antoń, natomiast miejsce II zdobyła Justyna Sidor.

W XI Wojewódzkim Konkursie "Animowana chemia", organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie, nasi uczniowie:  Bartłomiej Baran i Łukasz Skurski  z kl. 1et przygotowali  prezentację multimedialną  Skały wapienne i gipsowe,  za którą zdobyli  I miejsce.

 

Maj

W Przeglądzie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej „Wyśpiewać Poezję” Scena Młodych 2015,  III miejsce zdobyła uczennica klasy I dl - artystycznej Paulina Sulowska, natomiast wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II dl Damian Antoń.

W regionalnym etapie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w klasyfikacji indywidualnej wygrała Anna Bawolska, uczennica klasy IVct.

 

Czerwiec

Uczeń klasy 2el – Paweł Korba zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym "Powtórka przed maturą".

 


w roku szkolnym 2013/2014


 

Wrzesień/Październik

 

 Sebastian Ciołek, uczeń klasy I fl, zdobył III miejsce w Wojewódzkim konkursie na prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości Juliana Tuwima.

Adrianna Jabłońska uczennica klasy III cl zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym Esperanto Językiem Przyjaźni.

 

Listopad/Grudzień

 

I miejsce w wojewódzkim konkursie „Przedsiębiorczość tu i teraz” w województwie lubelskim zdobyła Olga Grabowska uczennica klasy IV ct, zaś wyróżnienie otrzymał Paweł Korębski uczeń klasy III ct.

 Nagranie przez nasz szkolny chór AMABILE płyty z kolędami.

Uczeń klasy IV ct Radosław Płowaś zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

 

 Styczeń

 

Olga Grabowska z klasy IV ct i Filip Sierzputowski z klasy II ct zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.

 

Luty

 

 Artur Szałata uczeń IVet otrzymał nagrodę główną: INDEKS Politechniki Lubelskiej w konkursie  „Matematyka w technice dla technika” (w lutym 2014).

Kacper Polak z klasy II ft zajął II miejsce w X Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera", natomiast Damian Malarczyk z klasy III al otrzymał wyróżnienie

 

Marzec

 

Tomasz Jastrzębski z klasy 3fl  uzyskał tytuł finalisty w wojewódzkim Internetowym Konkursie Języka Niemieckiego pod patronatem Zarządu Powiatu w Łukowie .

Angelika Woźniak z klasy III ct została finalistką XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

Radosław Płowaś z klasy IV ct zajął I miejsce, a Olga Grabowska z kl. IV ct zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości.

 

Radosław Płowaś z klasy IV ct został laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach.

 

Kwiecień

 

Szkolny zespół „Poza Deszczem” zajął I miejsce w VII Przeglądzie Poezji Śpiewanej im. Marka Grechuty w Zamościu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół działa w składzie: Łukasz Kukiełka, Marcin Pasternak i Damian Kamiński. Na scenie wykonali utwory "Będziesz moją panią" z repertuaru Marka Grechuty oraz "Męczy mnie życie” Siergieja Jesienina.

Marcin Zakościelny z klasy III el - zajął III miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym w tym roku pod hasłem “GMO a środowisko”.

Sebastian Batyra z kl. I et zajął I miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat” pt. „Ekoplakat”. Wyróżnienia w tym konkursie zdobyły Magda Drozd z kl. III gt i Kinga Niedbała z kl. III bl.

Paweł Korębski z kl. III ct i Radosław Płowaś z kl. IV ct uzyskali tytuł finalisty XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

 

Maj

 

Jakub Kozieł z kl. I et zajął III miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Animowana Chemia.

 

Paweł Dąbrowski z kl. III et zajął II miejsce w VIII międzyszkolnym konkursie zawodowym "Rok przed dyplomem".

 

Czerwiec

 

Anna Bawolska z kl. III ct została laureatką eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Anna Bawolska z kl. III ct została finalistką Ogólnopolskiego Finału  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Olga Surma z kl. III ct została finalistką eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Mateusz Bałoszek z klasy II gt oraz Maciej Rapa z klasy I al wzięli udział  w V Edycji Konkursu Marynistycznego „Z piosenką pod żaglami”. W kategorii literackiej Mateusz zajął III miejsce, natomiast Maciej otrzymał wyróżnienie.

 

Piotr Ziębowicz z kl. III ct został finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”

 

 


 


w roku szkolnym 2012/2013



Wrzesień

Uczniowie klasy 3 ft: Marcin Dudkiewicz, Adam Hajduk i Damian Michałek w dniach 13-15 września 2012 r. uczestniczyli w IV Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” organizowanym w Gdyni. Film przez nich nakręcony, a zatytułowany "Cena wolności" brał udział w konkursie "Młodzi dla historii" organizowanym w ramach festiwalu

Grudzień

W grudniu 2012 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym „Wojenne dzieciństwo”, organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Lublinie.
Milena Flis z klasy 2 dl została laureatką II miejsca za grafikę "Dzieci wojny”, a Angelika Michałek z klasy 2 cl zajęła II miejsce za pracę „Obozowe”.

Luty

3 lutego 2013 roku Jacek Krupa z klasy III al wziął udział w II etapie - zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Marzec
Radosław Płowaś uczeń 3 ct został finalistą I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach.
Przemysław Paluch - uczeń klasy II al - otrzymał wyróżnienie w XIII Lubelskim Festiwalu Herbertowskim (edycja ogólnopolska) w kategorii muzycznej. Przemek wykonał piosenkę w aranżacji hip-hopowej do słów wiersza Zbigniewa Herberta pod tytułem: "Dusza Pana Cogito".

Kwiecień

Radosław Płowaś uczeń klasy 3 ct został finalistą XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Kamil Gustyn uczeń klasy 4 ct został finalistą XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Maj

29 maja 2013 r. w ramach VI Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji" uczennice klasy 2 dl uczestniczyły w grze miejskiej "Wgraj się w Miasto Poezji".

Czerwiec

Paulina Kostyła, nasza uczennica z klasy I ft, dnia 16 czerwca 2013 roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii paraplegia kobiet w XVI imprezie integracyjno-sportowej pod hasłem "Porytowe Wzgórze 2013" zorganizowana przez Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji. Był to wyścig na wózkach inwalidzkich na 13-kilometrowej trasie prowadzącej z Janowa Lubelskiego na Porytowe Wzgórze.

 

Sukcesy uczniów Archiwum