zs1.lublin.pl
WYSZUKAJ:
About us Die Schule О школе
OSTATNIE AKTUALNOŚCI
data: 02/09/2018
data: 31/08/2018
data: 28/08/2018
data: 19/06/2018
Szczęśliwy numerek na dziś:
Złe zapytanie : Incorrect integer value: '' for column 'id' at row 1


Kartka z kalendarza


11 grudniaDziś są imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela wszystkiego najlepszego!

Prokekt "Przejdź na zawodowstwo - dzisiaj szkoła jutro sukces"
ECDL
PRAKTYKI W LONDYNIE
PROGRAM SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
„WF z klasą”
Sport Szkolny Lublin
SPORT SZKOLNY

 

Facebook
Na skróty
skrt1 skrt1 skrt1 skrt1
Certyfikaty
Szkoła przedsiębiorczościPN-EN ISO 9001:2001Lider innowacjiŚpiewająca PolskaJesienny Konkurs Poezji Śpiewanej Stowarzyszenie Przyjaciół GrabskiegoJubileusz 60-leciaTEH - „Złota Szkoła 2015”.Dąb Pamięci
Jubileusz 60-lecia

 

60-lecie Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego

 

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół nr 1
im. Władysława Grabskiego w Lublinie - Album

 

 

JUBILEUSZ SZKOŁY GRABSKIEGO

Uroczystość 60-lecia Szkoły połączona z III zjazdem Absolwentów i oficjalnym oddaniem boisk sportowych do użytku

 

„W przeszłość przenoszą nas wspomnienia,
a w przyszłość marzenia”

`  Herbert George Wells

 

            W dniu 25 września 2009 Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego obchodził Uroczystość 60-lecia Szkoły połączoną z III Zjazdem Absolwentów i oficjalnym oddaniem boisk sportowych do użytku.

            Obchody rozpoczął przemarsz społeczności szkolnej wraz z orkiestrą i pocztem sztandarowym do Archikatedry Lubelskiej, gdzie została odprawiona Msza Święta celebrowana przez Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego.

Po Mszy Świętej miało miejsce poświęcenie i uroczyste oddanie boisk sportowych, o wartości 1 miliona 200 tysięcy złotych. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków budżetowych Miasta Lublin. Kompleks zewnętrznych obiektów sportowych tworzą: boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki, bieżnia oraz kort do tenisa ziemnego. Miłym akcentem było wręczenie szkole superpucharu za zdobycie I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2008/2009.

Następnie odbyły się uroczystości jubileuszowe i III Zjazd Absolwentów, podczas których zaprezentowano film o historii szkoły: „I tak trwamy przez pokolenia…”, wysłuchano premierowego wykonania Hymnu Szkoły oraz koncertu uczniów i absolwentów „Ta nasza młodość…”

Ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie popiersie patrona szkoły – Władysława Grabskiego przez Jego wnuka Grzegorza Grabskiego w obecności pocztów sztandarowych szkół z całej Polski noszących imię patrona.

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie istnieje od 1949 r. W pierwszym roku swojej działalności istniały dwa oddziały klasy pierwszej, liczące 90 uczniów, a zajęcia odbywały się w dwóch salach lekcyjnych. Dziś zespół szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego jest czwartą co do wielkości pod względem liczby uczniów szkołą ponadgimnazjalna. Obecnie kształci się w niej prawie tysiąc uczniów w następujących typach szkół:

 

  • Technikum Ekonomiczno-Handlowe
  • Technikum Pocztowo-Telekomunikacyjne
  • Technikum Uzupełniające nr 1
  • I Liceum Profilowane
  • XV Liceum Ogólnokształcące
  • Szkoła Policealna nr 6
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6

 

Zespół Szkół nr  1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie jest jedyną szkołą w Lublinie, która posiada Certyfikat SZJ PN_EN ISO 9001:2001, potwierdzający wysoką jakość w zakresie dydaktyki i wychowania oraz jedyną a województwie posiadającą Certyfikat Jakości  - „Szkoła Przedsiębiorczości”.