W dniach 21.05 – 03.06 uczniowie Technikum Ekonomiczno – Handlowego z naszej szkoły odbywali praktyki w Londynie w ramach projektu „Uczeń technikum- europejski specjalista,” który był finansowany z programu POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój).

Celem projektu dla 45 uczniów z zawodów informatyk, handlowiec, ekonomista oraz technik organizacji reklamy było odbycie dwutygodniowych praktyk w angielskich przedsiębiorstwach, wykorzystanie wiedzy zdobytej w szkole w praktyce, zdobycie doświadczenia w funkcjonowaniu jako pracownik oraz poćwiczenie języka angielskiego.

Dziś, z perspektywy czasu można powiedzieć, że wszystkie cele zostały osiągnięte.

Uczniowie mieli praktyki w firmach odpowiadających profilem działalności ich wykształceniu: sklepy, zakłady usługowe, serwisy, agencje nieruchomości, biblioteki i biura.  Mieli możliwość prowadzenia rozmów, w tym telefonicznych, z klientami w języku angielskim, obsługiwali różnorodne urządzenia biurowe i sklepowe, mieli do czynienia z anglojęzycznymi portalami handlowymi i doskonalili się w obsłudze klienta. Zobaczyli też jak wygląda życie londyńskich rodzin, u których mieszkali w czasie praktyk.

Oprócz pracy był też czas na zwiedzanie Londynu. Byliśmy pod Big Benem, na London Eye, w muzeum figur woskowych Madame Tussauds, zwiedziliśmy galerię sztuki współczesnej Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskie. Oglądaliśmy panoramę Londynu z Tower Bridge i ze szczytu pomnika Monument. Byliśmy pod Pałacem Buckingham i Katedrą św. Pawła, na Trafalgar Square i Piccadilly Circus oraz w Muzeum Historii Naturalnej.

Wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci uczniów.