data: 19/09/2017
data: 17/09/2017

Dziś są imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima wszystkiego najlepszego!

STYPENDIA

Stypendia i pomoc materialna dla uczniów i maturzystów

Program wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin.

W ramach ww. Programu, pomoc materialna w formie stypendium naukowego, przyznawana będzie corocznie, studentom pierwszego roku, począwszy od roku akademickiego 2015/2016. Kryteria przyznawania Stypendiów oraz tryb składania i rozpatrywania wniosków o ich przyznanie określa Regulamin, stanowiący załącznik do przesyłanej Uchwały.

W związku z podjętymi działaniami mającymi na celu zapobieganie odpływowi z terenu Miasta, zdolnych młodych abiturientów i wzmocnienie intelektualnej elity studenckiej w Mieście, zwracam się do Państwa Dyrektorów z uprzejmą prośbą o upowszechnienie wśród uczniów, informacji o podjętej uchwale Rady Miasta oraz o możliwości otrzymywania przez laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin, już na pierwszym roku studiów, stypendium w łącznej wysokości ponad 4 000 zł (przy minimalnym wynagrodzeniu ogłoszonym na rok 2015, szacowana wysokość stypendium to 437,50 zł miesięcznie).

Uchwała Nr 1194/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r.

Tekst aktualnej uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach w związku z realizacją Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - stronie internetowej UM Lublin w lokalizacji:
Urząd dla mieszkańców / Oświata w Lublinie / Aktualności / Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - http://um.lublin.eu