Chór AMABILE

Program "Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska" -  dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Projektu Akademia Chóralna NFM.

NFM-SP MKiDN

Centrum Kultury w Lublinie

Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska"

dofinansowanym ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w Warszawie,
we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

W 2013 r. Stowarzyszenie Przyjaciół „Grabskiego” zrealizowało projekt finansowany przez BZW BK „Wyśpiewajmy marzenia”.

Logo BZ WBK

Efekt  projektu  to nagranie przez nasz szkolny chór AMABILE płyty z kolędami. Członkowie chóru to łącznie ponad 30 osób, prowadzonych przez dyrygent Karolinę Pietrzak-Stachowicz.
W ramach projektu chór odbył dwa zgrupowania w Janowie Lubelskim, podczas których członkowie chóru doskonalili swoje umiejętności i integrowali się.

W czerwcu chór zdobył Srebrny Dyplom w ramach konkursu chórów szkolnych miasta Lublin Cor Cantans 2013.

Brał też udział w koncertach „Kolorowe Melodie” w październiku 2013 r.
Na jesieni chór odbywał dodatkowe próby finansowane w ramach projektu, przygotowując repertuar na płytę. Nagranie płyty odbyło się pod koniec listopada 2013 r. Zarejestrowano 10 klasycznych kolęd wykonanych przez chór AMABILE.

Okładka płyty

Płyta w liczbie 100 egzemplarzy została wytłoczona w pierwszej połowie grudnia.
Na uroczystym opłatku szkolnym, podczas którego chór pięknie kolędował, wręczono członkom chóru długo przez nich oczekiwane płyty.

18 grudnia 2013r. w sali koncertowej Centrum Kultury w Lublinie odbył się koncert kolęd w wykonaniu chórów należących do Programu Śpiewająca Polska.

Podczas koncertu został ogłoszony wynik VII Wojewódzkiego Konkursu w ramach XIII Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska, który odbył się 22 i 23 listopada 2013 w Auli Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Elsnera 11. W kategorii chórów ponadgimnazjalnych Chór AMABILE otrzymał Złoty Dyplom.

12 stycznia 2014r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Lublin. Chór Amabile uświetnił to wydarzenie dając krótki koncert kolęd. Zdjęcia z uroczystości znajdziemy pod linkiem

16 stycznia 2014 roku o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS "CHATKA ŻAKA", ul. Radziszewskiego 16 odbędzie  się koncert "KOLĘDY ŚWIATA". Podczas koncertu wystąpią:

• Chór KANTYLENA III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie,
    dyr. Małgorzata Nowak

• Chór AMABILE Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie,
    dyr. Karolina Pietrzak-Stachowicz

• Chór COPERNICUS IX Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Lublinie,
    dyr. Anna Bielecka

• Chór SENSORIUM Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie,
    dyr. Maria Korycińska

• Chór  CANTO - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku,
    dyr. Ewa Bieniek

• Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej w Lublinie,
    dyr. Urszula Bobryk, Izabela Urban

Gościem  Specjalnym koncertu będzie PIOTR SELIM - fortepian, śpiew.

Organizatorami koncertu są Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Akademickie Centrum Kultury UMCS "CHATKA ŻAKA" oraz Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej.

Kolędy Świata

Relacja z tego koncertu znajduje się na stronie

oraz na Facebooku

Karolina Pietrzak-Stachowicz.