13 grudnia

Dziś są imieniny: Lucji, Otylii wszystkiego najlepszego!

I Mistrzostwa Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Szachach

Zakończyły się I Mistrzostwa Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Szachach. Do rywalizacji, która rozpoczęła się przed tygodniem przystąpiło 16 osób w tym jedna uczennica. Po rozegraniu gier eliminacyjnych do ścisłego finału zakwalifikowali się: Emilia Gospodarek (III BL), Przemysław Gzik, Dominik Pisarzewski i Wojciech Trojnara (wszyscy IV ET) oraz Michał Pleszkun (III ET). W dniu dzisiejszym odbyły się gry finałowe. Choroba wyeliminowała z rywalizacji Przemka. Pozostali uczestnicy finału rywalizowali systemem „każdy z każdym”. W wyniku rozegranych gier okazało się, że udało się wyłonić jedynie zdobywcę IV miejsca. Zajął je Michał Pleszkun. Pozostali uczestnicy finału uzyskali taką samą ilość punktów. Do wyłonienia zwycięzcy i ustalenia pozostałych miejsc potrzebna była dodatkowa seria gier. W jej efekcie Emilia i Dominik pokonali Michała, który został sklasyfikowany na III miejscu. O zwycięstwie miała zadecydować bezpośrednia potyczka pomiędzy wspomnianą dwójką. Mecz zakończył się remisem i konieczna była jeszcze jedna partia dodatkowa. Na swoją korzyść rozstrzygnęła ją Emilia Gospodarek i to ona została pierwszą w historii Mistrzynią Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Szachach !!! W nagrodę z rąk głównego organizatora p. Jarosława Muchy otrzymała pamiątkowy dyplom oraz okazały puchar.

inf. P. Nizioł

Dodano: Czwartek, 07/12/2017, 07:50