zs1.lublin.pl
WYSZUKAJ:
About us Die Schule О школе
OSTATNIE AKTUALNOŚCI
data: 02/09/2018
data: 31/08/2018
data: 28/08/2018
data: 19/06/2018
Szczęśliwy numerek na dziś:

9


Kartka z kalendarza


14 grudniaDziś są imieniny: Alfreda, Izydora, Jana wszystkiego najlepszego!

Prokekt "Przejdź na zawodowstwo - dzisiaj szkoła jutro sukces"
ECDL
PRAKTYKI W LONDYNIE
PROGRAM SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
„WF z klasą”
Sport Szkolny Lublin
SPORT SZKOLNY

 

Facebook
Na skróty
skrt1 skrt1 skrt1 skrt1
Certyfikaty
Szkoła przedsiębiorczościPN-EN ISO 9001:2001Lider innowacjiŚpiewająca PolskaJesienny Konkurs Poezji Śpiewanej Stowarzyszenie Przyjaciół GrabskiegoJubileusz 60-leciaTEH - „Złota Szkoła 2015”.Dąb Pamięci
Warsztaty
Warsztaty

Uczniowie klasy 1dl pod opieka nauczycieli: A.Brzuszkiewicz i A. Zaniewicz mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, które  odbyły się 9 listopada 2017 roku w Medycznym Studium Zawodowym  im. Stanisława Liebharta w Lublinie.
Były warsztaty, prezentacje, wykłady i zwiedzanie. W programie imprezy znalazł się m.in. wykład o suplementach diety: "Suplementy diety – z czym się to je", który bardzo zaciekawił uczniów gdyż obecnie zażywa je ok. 72 proc. Polaków. Tymczasem są one nikomu do niczego niepotrzebne, a niektóre z nich mogą nawet szkodzić. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się  MNEMOTECHNIKI czyli techniki efektywnego uczenia się. Dzięki nim uczniowie poznali metody pracy ułatwiające zapamiętywanie nowych treści, sposoby, pozwalające na szybkie zapamiętywanie informacji oraz sposoby ćwiczenia pamięci. Dowiedzieli się, że aby mieć dobrą pamięć należy korzystać z wszystkich możliwości naszego umysłu.
Wykład ,,Mózg a zachowanie człowieka w neuropsychologii klinicznej” zapoznał uczniów ze strukturami mózgu istotnymi dla przebiegu procesu myślenia i podejmowania decyzji, procesu pamięci i uczenia się oraz plastycznością struktur mózgowych odpowiedzialnych za przebieg procesów poznawczych.
Na koniec odbyły się niezapomniane warsztaty artystyczne – zdobienie przedmiotów techniką decoupage i batik:  „Każdy potrafi stworzyć coś pięknego” , które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów. Przy odrobinie kreatywności, wyobraźni
z niepotrzebnych rzeczy, np. pudełek po jogurtach, owocach, można stworzyć coś przydatnego. Wszystkim udzielała się fantastyczna atmosfera.
 Młodzież miała okazję nie tylko wziąć udział w ciekawych zajęciach, ale również zapoznać się z ofertą szkoły i doświadczyć w praktyce jak jest ona bogata.

Inf. Anna Brzuszkiewicz

Dodano: Wtorek, 14/11/2017, 08:03