Różne oblicza patriotyzmu

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, w dniu 9 listopada w klasie 2cl odbyła się lekcja wychowawcza, której temat brzmiał: "Różne oblicza patriotyzmu". Był to jeden z elementów semestralnego działania klasy w ramach programu Korona Polskiego Wychowania -  "Budowanie wspólnoty Ojczyzny". 10 dwuosobowych zespołów miało za zadanie wcześniej opracować a podczas lekcji zaprezentować życiorysy wybitnych Polaków: J. Piłsudskiego, E. Plater, J. Kochanowskiego, H. Kołłątaja, T. Kościuszki, R. Traugutta, J. Matejki, A. Grottgera, W. Pileckiego i H. Sienkiewicza oraz ich zasługi dla Polski. Życiorysy te zostaną wkrótce wykorzystane w grze dydaktycznej, która będzie zwieńczeniem działań klasy w tym semestrze.

Inf. R. Świetlicki

Dodano: Niedziela, 12/11/2017, 22:11