Dzisiaj mamy wolne. :)

Dziś są imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana wszystkiego najlepszego!

Warsztaty z uczniami ze szkoły Brenner High School z Izraela

Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie miał przyjemność po raz czwarty gościć uczniów ze szkoły Brenner High School z Petah Tikwa w Izraelu. Spotkanie miało miejsce 13 października 2017 r. i jest efektem udziału Zespołu Szkół Nr 1 w projekcie „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Partnerami projektu są Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, Instytut Polski w Tel Awiwie, Ministerstwo Edukacji Izraela oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W ramach spotkania młodzież z obu szkół brała udział we wspólnej ceremonii upamiętniającej ofiary Holokaustu na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Następnie uczniowie z obu krajów wzięli udział w warsztatach podczas których mieli okazję bliżej poznać kulturę i historię Polski i Izraela, uczestniczyli w nauce tańców narodowych oraz rozmawiali o swoich zainteresowaniach. Spotkanie zakończyło się wspólnym wypuszczeniem baloników z przesłaniem stworzonym na warsztatach.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na profilu szkoły na Facebooku a także w dziale "Galeria" (link poniżej):

Dodano: Wtorek, 24/10/2017, 19:21