data: 15/10/2017
data: 05/10/2017

Dziś są imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego wszystkiego najlepszego!

"Paradoksy prawdopodobieństwa czyli ułomność intuicji"

W dniu 26.09.2017 klasy 1al i 2 al pod opieką p. A. Kałakuckiej i p. A. Sikory uczestniczyły w wykładzie „Paradoksy prawdopodobieństwa czyli ułomność intuicji ” w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Lubelskiej. Uczniowie z wielkim zaskoczeniem przyjęli wiadomość, jak duże jest prawdopodobieństwo, że w trzydziestoosobowej klasie spotkają się dwie osoby urodzone tego samego dnia. Wykładowca przedstawił uczniom różne znane paradoksy , m.in. paradoks Petersburski. Uczniowie mieli również możliwość przeprowadzenia doświadczenia dotyczącego rozkładu Gaussa.

Natomiast w dniu 27.09.2017 klasa 3cl pod opieką p. A. Sikory zawitała do gościnnych progów Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie , gdzie zapoznała się z tajnikami pamięciowej matematyki w trakcie wykładu „Matemagia”. Uczestnictwo w obu wykładach pokazało tak trudny dla większości młodzieży, jakim jest matematyka, że można ją polubić i wykorzystać w wielu innych dziedzinach oraz w życiu codziennym.

Inf. A. Sikora

Dodano: Czwartek, 05/10/2017, 22:53