data: 15/10/2017
data: 05/10/2017

Dziś są imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego wszystkiego najlepszego!

Sektor finansowy edukuje razem z samorządami

18 września 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zostało podpisane Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym. Sygnatariuszami Porozumienia są Związek Banków Polskich, Warszawski Instytut Bankowości oraz Miasto Lublin.

Bezpośrednim celem Porozumienia jest współpraca przy realizacji działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii i finansów, skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów, realizowanych w ramach Projektu sektorowego "Bankowcy dla Edukacji", realizowanego przez  Warszawski Instytut Bankowości. Wśród prowadzonych wspólnie aktywności znajdą się m. in. lekcje w szkołach, debaty, konferencje regionalne czy konkursy wiedzy ekonomicznej.

Porozumienie podpisali:

Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk

Prezes Związku Banków Polskich – Krzysztof Pietraszkiewicz

Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości – Waldemar Zbytek

W wydarzeniu wzięli udział: Ewa Dumkiewicz-Sprawka - Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Iwona Nowakowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin ds. projektów i procesów edukacyjnych, Krzysztof Ostański - Dyrektor Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz dyrektorzy i nauczyciele lubelskich szkół.

Podczas tego wydarzenia Elżbieta Sękowska - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowała "Dobre praktyki w zakresie edukacji elektronicznej na przykładzie szkoły".

Dodano: Czwartek, 21/09/2017, 21:46