13 grudnia

Dziś są imieniny: Lucji, Otylii wszystkiego najlepszego!

Klub Młodego Księgowego - Leasing od strony praktycznej

W dniu 31.05 2017 odbyło się spotkanie członków Klubu z p Anną Żurek biegłym rewidentem i zastępcą prezesa SKwP oddział w Lublinie. Uczniowie z klasy III ct i II ct poznali podstawy prawne dotyczące leasingu finansowego i operacyjnego zawarte w Ustawie o rachunkowości, Kodeksie cywilnym i Krajowym Standardzie Rachunkowości nr 5 „Leasing, najem i dzierżawa”. Leasing finansowy jest porównywany do sprzedaży na raty, a leasing operacyjny do dzierżawy. Opłaty związane z leasingiem obejmują opłatę wstępną, ratę kapitałowo odsetkową oraz opłatę końcową. Uczniowie poznali formułę, która po wpisaniu do  Exela pozwoli poznać rzeczywiste oprocentowanie leasingu, co jest istotne w negocjacjach umów leasingowych. Dziękujemy  Pani Ani Żurek SKwP oddział  w Lublinie za bardzo  interesujące szkolenie.

Inf. M. Mosoń

Dodano: Poniedziałek, 26/06/2017, 05:48