Sukces naszego maturzysty

Dnia 7 maja 2017 roku odbył się V Maraton Lubelski, uważany powszechnie za jeden z najbardziej wymagających biegów na królewskim dystansie (42 km i 195 m) w Polsce. Wyzwanie to podjął uczeń klasy 4ct - Wojciech Błaszczak i wystartował w tymże biegu maratońskim. Był jednym z najmłodszych uczestników tego największego wydarzenia biegowego w regionie. Swój pierwszy maraton w życiu ukończył w czasie 4 godzin 16 minut i 7 sekund, pokonując wielu starszych i bardziej doświadczonych biegaczy. Wojciech jest dopiero drugim uczniem Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie, który ukończył bieg maratoński (po tym jak rok temu podobnego wyczynu dokonał nasz ubiegłoroczny maturzysta - Bartłomiej Skiba, który także wystartował z powodzeniem w niedzielę). Co ciekawe, Wojciech pobiegł w dniu przerwy pomiędzy swoimi egzaminami maturalnymi. A trzeba pamiętać, że zmierzenie się z dystansem maratońskim wymaga długotrwałych i czasochłonnych przygotowań, ogromnej samodyscypliny i wielu wyrzeczeń.

Krótką relację z wydarzenia można obejrzeć tutaj:

Inf. M. Jonik

Dodano: Poniedziałek, 08/05/2017, 15:40