W szkole na Podwalu powiało międzywojniem

Wczoraj w ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie spotkali się uczestnicy III Ogólnopolskiej Konferencji „Ekonomiczna Szkoła Władysława Grabskiego”.

Mottem wydarzenia to „Gospodarka XX-lecia międzywojennego podstawą bytu współczesnego państwa polskiego”.

Zebrani wysłuchali wykładu prof. Tomasza Panfila z KUL o budowie nowoczesnego i silnego państwa II RP. Później był konkurs „Gospodarka Lublina na tle gospodarki II Rzeczypospolitej”. Najbardziej zwracały uwagę uczennice i uczniowie w strojach z epoki, którzy przygotowali część artystyczną.

Wczoraj podsumowano też ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną „Dorobek II RP” oraz wojewódzki konkurs na komiks „Wybitne sylwetki związane z rozwojem gospodarczym Lublina w okresie międzywojennym”.

Żródło: Dziennik Wschodni - galeria.

Foto: Maciej Kaczanowski

Dodano: Czwartek, 27/04/2017, 21:30