Dzisiaj mamy wolne. :)

Dziś są imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny wszystkiego najlepszego!

Spotkanie z misjami

05.  grudnia 2016r. młodzież z klas 1 al., 2 dl, 3 cl,  3gt i 4 gt wraz z nauczycielami p. Agnieszką Zaniewicz i s. Barbarą Kacprzak  uczestniczyła w spotkaniu z misjonarką- s. Anną ze Zgromadzenia  Sióstr Białych. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z problemami występującymi na misjach, pracą misjonarzy i poznania kilku słów w językach afrykańskich. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla kl. 3 gt było uczestnictwo w lekcji prowadzonej przez gościa w języku angielskim.  Dla młodzieży był to doskonały test komunikowania się w języku obcym oraz możliwość poczucia się przez chwilę członkiem międzynarodowej wspólnoty.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję do refleksji nad swoim życiem. Lekcja prowadzona w języku angielskim uświadomiła uczniom „mocne i słabe strony” znajomości tego języka oraz zachęciła do poznawania różnych kultur.

Inf. S.B. Kacprzak

Dodano: Środa, 11/01/2017, 21:42