Czytaj: SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNY „ZŁAP MATEMATYKĘ” - Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

17 sierpnia

Dziś są imieniny: Zanny, Mirona, Jacka wszystkiego najlepszego!

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNY „ZŁAP MATEMATYKĘ”

Zapraszamy uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie do udziału w Konkursie Matematyczno-Fotograficznym „Złap Matematykę”. Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonym poniżej regulaminie.

SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO

„ZŁAP MATEMATYKĘ”

I. Cele konkursu :

• budowanie spojrzenia na otaczający nas świat poprzez pryzmat matematyki,
  • wspomaganie edukacji matematycznej, kształtowanie myślenia matematycznego,
  • rozwijanie kreatywności uczniów,
  • popularyzowanie wiedzy matematycznej.

II. Przepisy ogólne

1. Organizatorem konkursu matematyczno-fotograficznego „Złap matematykę”, nazywanego dalej Konkursem, są nauczyciele matematyki Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.
  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
  3. W Konkursie  mogą  brać  udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.
  4. Udział w Konkursie polega na wykonaniu i dostarczeniu organizatorom zdjęcia/zdjęć ukazujących obiekt lub zależność matematyczną, którą uczestnik zaobserwuje w otaczającej rzeczywistości.
  5. Dostarczanie prac na Konkurs oznacza akceptację jego regulaminu.
  6. Decyzje w sprawach, które nie zostały ujęte w niniejszym regulaminie, podejmują organizatorzy.

III.  Zgłaszanie prac

1. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia.
  2. Format barwnych lub czarno – białych zdjęć nie może być mniejszy niż 20 cm x 30 cm. Prac nie należy oprawiać. Każdą fotografię i dołączoną do niej wersję cyfrową na płycie CD należy czytelnie podpisać: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, nazwa szkoły, klasa. Zdjęcie powinno być wydrukowane na papierze fotograficznym. Prace należy kierować do p. Agnieszki Kałakuckiej lub p. Anny Sikory.
  3. Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, konwersje do czerni-bieli, kadrowanie oraz drobny retusz.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac nie spełniających wymogów określonych w regulaminie.
  5. Uczestnik przystępując do Konkursu oświadcza, że jest autorem nadesłanych zdjęć oraz posiada do nich całość praw autorskich majątkowych i osobistych.

IV. Terminy

1. Konkurs trwa od 18.01.2018 r. do 16.02.2018 r.
  2. Ostateczny termin oddania prac konkursowych upływa 19.02.2018 r.

V. Nagrody i wyróżnienia

1. Spośród uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą nauczyciele matematyki Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.
  2. Decyzja jury jest ostateczna i nie przewiduje się możliwości odwołania od niej.
  3. Autorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
  4. Wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu Konkursu na stronie internetowej szkoły.
  5. Prace konkursowe zostaną wystawione w szkole.
  6. Nagrody i dyplomy wręczone będą podczas Szkolnego Dnia Matematyki.
Dodano: Niedziela, 21/01/2018, 19:11