zs1.lublin.pl
WYSZUKAJ:
About us Die Schule О школе
OSTATNIE AKTUALNOŚCI
data: 02/09/2018
data: 31/08/2018
data: 28/08/2018
data: 19/06/2018
Szczęśliwy numerek na dziś:

21


Kartka z kalendarza


17 styczniaDziś są imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana wszystkiego najlepszego!

Prokekt "Przejdź na zawodowstwo - dzisiaj szkoła jutro sukces"
ECDL
PRAKTYKI W LONDYNIE
PROGRAM SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
„WF z klasą”
Sport Szkolny Lublin
SPORT SZKOLNY

 

Facebook
Na skróty
skrt1 skrt1 skrt1 skrt1
Certyfikaty
Szkoła przedsiębiorczościPN-EN ISO 9001:2001Lider innowacjiŚpiewająca PolskaJesienny Konkurs Poezji Śpiewanej Stowarzyszenie Przyjaciół GrabskiegoJubileusz 60-leciaTEH - „Złota Szkoła 2015”.Dąb Pamięci
Niezwykła wizyta gości z Japonii
Niezwykła wizyta gości z Japonii

Dnia 8 grudnia 2017r.  odwiedzili  naszą szkołę goście z Japonii. Studenci wraz ze swoimi profesorami z Uniwersytetu Sojo w Kumamoto i Tokio, przyjechali do Lublina na zaproszenie Politechniki Lubelskiej w ramach bilateralnego współdziałania naukowo-badawczo-dydaktycznego. Opiekunami grupy byli nauczyciele akademiccy  dr inż. Joanna Kozieł i mgr inż. Marek Kamiński. Naszą szkołę odwiedzili  po raz kolejny, w ramach współpracy z uczelnią.   

 

Po powitaniu przez panią dyr. Elżbietę Sękowską,  goście przy kawie, herbacie i ciastkach, zapoznali się z filmami o naszym kraju, Lublinie oraz naszej szkole. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności konwersacyjne w języku angielskim i japońskim. Próbowali swoich sił w nauce alfabetu japońskiego. Zapisywali w nim swoje imiona, a studenci z Japonii z entuzjazmem uczyli się polskich imion. Goście wzięli udział  w warsztatach tańca polskiego.

 

Uczniowie uczestniczyli w pokazach kendo - sztuce walki wywodzącej się z szermierki japońskich samurajów, a chętni otrzymali pierwszą lekcję. Przymierzali także kimona, które są tradycyjnym strojem japońskim.

 

Goście wzięli udział w grze „kahoot” na temat naszego kraju  i regionu. Wysłuchali na żywo utworu Chopina oraz kilku piosenek polskich zespołów rokowych. Uczestniczyli w wycieczce po lubelskim Starym Mieście, zapoznając się z historią naszego miasta i regionu. Po zabytkach oprowadzała ich p. B. Klepacka, a tłumaczem była p. B. Hawełko.

 

 W zorganizowanie spotkania włączyli się A. Godzina i K. Zając (tłumacząc  z jęz. polskiego na jęz. angielski), B. Klepacka i A. Piszcz (zajęły się  przygotowaniem sali, w której odbyło się spotkanie), I. Maksim (akompaniował na akordeonie podczas warsztatów tańców polskich), nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali sale gimnastyczne . Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie wizyty w szkole była s. B. Kacprzak. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie z kl. 1 dl, 1 cl, 1 el, 1 at, 2 cl, 2 ft, 2 at, 3 et i 4 ft. Uczennice z kl. 2 at i 4 ft obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi pracami, będącymi nagrodą za udział w konkursie. Zwieńczeniem wspólnych działań było spotkanie przy pizzy i wspólny wypad na   kręgle.

 

Polska jest dla Japończyków egzotycznym krajem i wciąż stosunkowo mało znanym, ale mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu w naszej szkole przyczyniliśmy się do tego, aby zmienić  ten stan rzeczy. 

 

Inf. S.B. Kacprzak

Dodano: Środa, 17/01/2018, 22:31